Урок фізики. Веб- квест «Напівпровідники» (9 клас.)
Автор: Бондарєва Неля Петрівна, вчитель
фізики Іскрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Петрівського району Кіровоградської області.
Джерела методичної і навчальної інформації:
1.Фізика. Навчальна програма для учнів 5 — 9 класів
загальноосвітніх навчальних закладів
2.
Фізика 9. Є. В. Коршак , О.І. Ляшенко В.Ф. Савченко. – К.:Генеза,2009
3. Інтернет
ресурси :
4Додаткові навчальні матеріали:
Назва
|
Вид
|
Номер
додатків
|
Файл Notebook
|
Електронний
|
Додаток
1
|
Тест
|
Друкований
|
Додаток2
|
Тест
|
Віртуальний
|
Додаток3
|
Інтерактивна
вправа
|
Віртуальний
|
Додаток4
|
Завдання
першій групі
|
Віртуальний
|
Додаток5
|
Завдання
другій групі
|
Віртуальний
|
Додаток6
|
Завдання
третій групі
|
Віртуальний
|
Додаток7
|
Завдання четвертій групі
|
Віртуальний
|
Додаток
8
|
Завдання
п*ятій групі
|
Віртуальний
|
Додаток9
|
Фізкультхвилинка
|
Електронний
|
Додаток10
|
Критерії
оцінювання
|
Віртуальний
|
Додаток11
|
Критерії оцінювання
|
Друкований
|
Додаток12
|
Мета уроку.
Навчальна складова мети
уроку:
вивчити поняття напівпровідника та вивчити природу
струму в чистих напівпровідниках; з’ясувати механізм електропровідності
напівпровідників при наявності домішок, ознайомитися з будовою та призначенням
основних напівпровідникових приладів
Розвивальна складова мети
уроку:
формувати самоосвітню компетентність
учнів;
розвивати
логічне мислення і зв’язне мовлення.
Виховна складова мети уроку:
удосконалити навички роботи в групі;
виховувати любов до предмета та потребу в
самовдосконаленні й
самовихованні.
Методичне забезпечення: комп’ютер, проектор, мультимедійний екран,
таблиці, презентація,
роздруковані завдання, клас, обладнаний комп’ютерами, підключеними
до мережі Інтернет.
Хід уроку
Діяльність вчителя
|
Діяльність учня
|
||||
Завдання
|
Мета
|
Форма
організації,
управління
діяльністю
учнів
|
Номер
джерела
навчальної
нформації
сторінка
|
Результат
|
Форма
звітності
|
І Організаційний момент
|
|||||
Привітання .
Розпочнемо урок з вправи
«Дешифратор»
Що таке сукупність знань, відомостей і даних?
Я взяла це слово тому що, якщо раніше було
прислів*я « Хто володіє інформацією -
той володіє світом», то сьогодні потрібно вибирати із тонн інформації
крупинки- що потрібні вам.
|
Активізація розумової
діяльності
|
Розшифровування відповіді на
запитання
|
Додаток1
Слайд2
|
Правильна відповідь
|
Усно
|
ІІ.Актуалізація опорних знань
|
|||||
1 На попередньому уроці ви
вивчили особливості проходження струму в газах. Готуючись до сьогоднішнього
уроку, ви мали змогу пройти тест –перевірку на сайті нашої школи.
Зараз пропоную відновити
основні поняття, виконавши вправи. На екрані- з поданого набору слів
сформулюйте означення .
|
Повторити
Основні поняття з теми
«Електричний струм в газах»
|
Формулювання означення з даних
слів
|
Додаток1
Слайди
3-10
|
Правильна відповідь
|
Усно
|
Дякую за роботу. А тепер пропоную
виконати письмово тест.
|
Перевірка знань учнів з теми «
Електричний струм у газах»
|
Письмово, або на сайті
|
Додаток2
Додаток3
|
Правильна відповідь
|
|
ІІІ.Оголошення теми і мети
уроку
|
|||||
Продовжити урок хочу словами відомої казки
« Аліса в країні чудес»
Доводиться бігти з усіх ніг лише для того, щоб
залишитися на тому самому місці. Якщо хочеш потрапити в інше місце, потрібно
бігти вдвічі швидше…»
Ці слова, як ніколи
характеризують наше сьогодення. Сучасні технології дуже стрімко
Входять в життя людини. І вам,
шановні учні, потрібно завжди тримати руку на пульсі, щоб ваше життя було
щасливим.
|
Мотивація навчальної діяльності
учнів
|
Бесіда
|
Додаток1
Слайд 11
|
||
Тема нашого уроку
Напівпровідники.
|
вивчити поняття напівпровідника та вивчити природу
струму в чистих напівпровідниках; з’ясувати механізм електропровідності
напівпровідників при наявності домішок, ознайомитися з будовою та
призначенням основних напівпровідникових приладів
|
Оголошення теми і мети
|
Записують тему уроку в робочий
зошит
|
||
Сьогоднішній урок, буде
незвичним. Ви самі будете відкривати для себе потрібну інформацію, користуючись
можливостями інтернету.
|
Активізація пізнавальної
діяльності учнів
|
Повідомлення умов проведення
веб-квесту
|
|||
Щоб отримати завдання потрібно виконати
вправу. Перша група- учні які першими
відкрили пазл, друга група – другими…..
|
Перевірка знань з основних тем
|
Робота в групах
|
Додаток4
|
Виконання вправи Пазл на
сайті
|
|
ІV.Виконання веб-квесту
|
|||||
Групи працюють над питаннями
|
Формування
цілеспрямованого
характеру
навчальної
діяльності.
Організація уваги
та спрямування
пізнавальної
діяльності учнів
|
Робота в групах
|
Додаток5 Додаток6 Додаток7
Додаток8 Додаток9
|
Згідно посилань, учні
відкривають відповідну
веб-сторінку і заповнюють її
|
Заповнена і оформлена
веб-сторінка
|
V Фі
зкультхвилинка
Додаток10
|
|||||
VІЗахист
своїх веб-сторінок
Друга група «Si» http://iskrivka.klasna.com/uk/site/p-n-perekhid.html
Третя група «Se» http://iskrivka.klasna.com/uk/site/napivprovidnikovii-diod.html
Четверта група «Te» http://iskrivka.klasna.com/uk/site/tranzistor.html
|
|||||
Групи по черзі презентують свої
сторінки, інші учні класу
задають запитання та оцінюють виступи, згідно критеріїв
|
Бесіда
|
Додаток 12
|
Учні презентують свої сторінки, а інші
заповнюють таблицю і задають запитання
|
||
VІІ.
Підсумок уроку
|
|||||
VІІІ.Домашнє
завдання
§23
Закінчити заповнення та
оформлення веб-сторінок
|
Додатки
Файл Notebo
Тест
1. Електропровідність
у газах здійснюється переважно за рахунок
А) молекул газу. Б) негативних
іонів. В) електронів та іонів. Г) протонів.
2.
Процес утворення носіїв струму в газі
називається . . . .
А) газовим розрядом Б) несамостійним газовим розрядом
В) іонізацією газу Г) рекомбінацією
3.
Поки в газі не створено електричного
поля кількість пар йонів та електронів, які з’являються за певний час під дією
іонізатора, … кількості пар іонів та електронів, які, зіткнувшись, стають
нейтральними.
А) дорівнює Б) більше
В) менше
4.
Під дією електричного поля позитивно
заряджені іони переміщуються до … електрода, а негативно заряджені іони та
електрони – до ... .
А) позитивного… негативного
Б) негативного… позитивного
5.
Збільшуючи напругу, сила струму газового
розряду… .
А) збільшується
Б) зменшується
В) не змінюється
Г) збільшується і при певному
значенні напруги вже не зростатиме
6. Блискавка
є прикладом …
А) тліючого розряду.
Б) коронного розряду.
В) іскрового розряду.
Г)
дугового розряду.
7. При малих напругах струм у
газах може існувати за рахунок …
А) ударної іонізації. Б) хаотичного руху молекул.
В) рекомбінації молекул
газу. Г) дії іонізатора.
8
Процес приєднання електронів до
позитивних іонів називається … .
А) газовим розрядом Б) несамостійним газовим розрядом
В) іонізацією газу Г) рекомбінацією
9
Самостійний газовий розряд пояснюється …
А) ударною іонізацією атомів і
молекул газу при зіткненні зі швидкими електронами.
Б) існуванням в газах за дії
зовнішніх факторів (високої температури, ультрафіолетового, радіоактивного
випромінювання, тощо) вільних заряджених частинок.
10 При
створені у газі електричного поля кількість пар йонів та електронів, які
з’являються за певний час під дією іонізатора, … кількості пар іонів та
електронів, які, зіткнувшись, стають нейтральними.
А) дорівнює Б) більше В) менше
Додаток3
Додаток 4
Інтерактивна
вправа
Додаток 5
Завдання
першій групі
Додаток6
Завдання другій групі
Додаток7
Завдання третій групі
Додаток8
Завдання
четвертій групі
Додаток9
Завдання
п*ятій групі
Додаток10
Електронний
Додаток11
Додаток12
Друкований
Взаємо оцінювання
Кількість
балів
|
Перша група «Ge»
|
Друга група «Si»
|
Третя група «Se»
|
Четверта група «Te»
|
П*ята група «As»
|
||
1
|
Дані відповіді на всі запитання квесту
|
1-12
|
|||||
2
|
Повнота розкриття питання
|
1-12
|
|||||
3
|
Чіткість і зрозумілість відповіді
|
1-12
|
|||||
4
|
Додаткові малюнки схеми
|
1-12
|
|||||
5
|
Відповіді на додаткові питання
|
1-12
|
|||||
6
|
Презентація своєї сторінки
|
1-12
|
|||||
7
|
Дизайнерське оформлення сторінки
|
1-12
|
Немає коментарів:
Дописати коментар