середу, 15 квітня 2015 р.






Урок фізики. Веб- квест «Напівпровідники» (9 клас.)
Автор:  Бондарєва Неля Петрівна,  вчитель  фізики Іскрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів   Петрівського району  Кіровоградської області.
Джерела методичної  і навчальної інформації:
1.Фізика. Навчальна програма для учнів 5 — 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів
2. Фізика  9.  Є. В. Коршак , О.І. Ляшенко  В.Ф. Савченко. – К.:Генеза,2009
3. Інтернет ресурси :

4Додаткові навчальні матеріали:
Назва
Вид
Номер додатків
Файл Notebook
Електронний
Додаток 1
Тест
Друкований
Додаток2
Тест
Віртуальний

Додаток3
Інтерактивна вправа
Віртуальний

Додаток4
Завдання першій групі
Віртуальний
Додаток5
Завдання другій групі
Віртуальний
Додаток6
Завдання третій групі
Віртуальний
Додаток7
Завдання  четвертій групі
Віртуальний
Додаток 8
Завдання п*ятій групі
Віртуальний
Додаток9
Фізкультхвилинка
Електронний
Додаток10
Критерії оцінювання
Віртуальний
Додаток11
Критерії  оцінювання
Друкований
Додаток12
Мета уроку.
Навчальна складова мети уроку: 
вивчити поняття напівпровідника та вивчити природу струму в чистих напівпровідниках; з’ясувати механізм електропровідності напівпровідників при наявності домішок, ознайомитися з будовою та призначенням основних напівпровідникових приладів
Розвивальна складова мети уроку:       
 формувати самоосвітню компетентність учнів;  
 розвивати  логічне мислення і зв’язне мовлення.
Виховна складова мети уроку:       
 удосконалити навички роботи в групі; 
 виховувати любов до предмета та потребу в самовдосконаленні й
самовихованні.
Методичне забезпечення:  комп’ютер, проектор, мультимедійний екран,
таблиці, презентація, роздруковані завдання, клас, обладнаний комп’ютерами, підключеними до мережі Інтернет.

Хід уроку

Діяльність вчителя
Діяльність учня
Завдання
Мета
Форма
організації,
управління
діяльністю
учнів
Номер
джерела
навчальної
нформації
сторінка
Результат
Форма
звітності
І Організаційний момент
Привітання .
Розпочнемо урок з вправи «Дешифратор»
Що таке  сукупність знань, відомостей і даних?
 Я взяла це слово тому що, якщо раніше було прислів*я  « Хто володіє інформацією - той володіє світом», то сьогодні потрібно вибирати із тонн інформації крупинки- що  потрібні вам.


Активізація розумової діяльності
Розшифровування відповіді на запитання
Додаток1
Слайд2
Правильна відповідь
Усно
ІІ.Актуалізація опорних знань
1 На попередньому уроці ви вивчили особливості проходження струму в газах. Готуючись до сьогоднішнього уроку, ви мали змогу пройти тест –перевірку на сайті нашої школи.
Зараз пропоную відновити основні поняття, виконавши вправи. На екрані- з поданого набору слів сформулюйте означення .


Повторити
Основні поняття з теми «Електричний струм в газах»

Формулювання означення з даних слів
Додаток1
Слайди
3-10
Правильна відповідь
Усно
Дякую за роботу. А тепер пропоную виконати письмово  тест.

Перевірка знань учнів з теми « Електричний струм у газах»
Письмово, або на сайті
Додаток2
Додаток3
Правильна відповідь

ІІІ.Оголошення теми і мети уроку

Продовжити  урок хочу словами відомої казки
« Аліса в країні чудес»
Доводиться бігти з усіх ніг лише для того, щоб залишитися на тому самому місці. Якщо хочеш потрапити в інше місце, потрібно бігти вдвічі швидше…»
Ці слова, як ніколи характеризують наше сьогодення. Сучасні технології дуже стрімко
Входять в життя людини. І вам, шановні учні, потрібно завжди тримати руку на пульсі, щоб ваше життя було щасливим.

Мотивація навчальної діяльності учнів
Бесіда
Додаток1
Слайд 11


Тема  нашого уроку  Напівпровідники.



вивчити поняття напівпровідника та вивчити природу струму в чистих напівпровідниках; з’ясувати механізм електропровідності напівпровідників при наявності домішок, ознайомитися з будовою та призначенням основних напівпровідникових приладів

Оголошення теми і мети

Записують тему уроку в робочий зошит

Сьогоднішній урок, буде незвичним. Ви самі будете відкривати для себе потрібну інформацію, користуючись можливостями інтернету.

Активізація пізнавальної діяльності учнів
Повідомлення умов проведення веб-квесту



   Щоб отримати завдання потрібно виконати вправу. Перша група-  учні які першими відкрили пазл, друга група – другими…..

Перевірка знань з основних тем
Робота в групах
Додаток4
Виконання вправи Пазл на сайті 

ІV.Виконання веб-квесту
Групи  працюють над питаннями

Формування
цілеспрямованого
характеру
навчальної
діяльності.
Організація уваги
та спрямування
пізнавальної
діяльності учнів
Робота в групах
Додаток5 Додаток6 Додаток7 Додаток8 Додаток9
Згідно посилань, учні відкривають відповідну  веб-сторінку  і заповнюють її
Заповнена і оформлена веб-сторінка
V Фі зкультхвилинка                           Додаток10

VІЗахист своїх веб-сторінок

Четверта група  «Te» http://iskrivka.klasna.com/uk/site/tranzistor.html


Групи по черзі презентують свої
сторінки, інші учні класу задають запитання та оцінюють виступи, згідно критеріїв
Бесіда
Додаток 12
 Учні презентують свої сторінки, а інші заповнюють таблицю і задають запитання

VІІ. Підсумок уроку
VІІІ.Домашнє завдання
§23
Закінчити заповнення та оформлення веб-сторінок










Додатки

Файл Notebo
Тест

1.  Електропровідність у газах здійснюється переважно за рахунок
А) молекул газу.  Б) негативних іонів.  В) електронів та іонів.   Г) протонів.
2.    Процес утворення носіїв струму в газі називається . . .  .
А) газовим розрядом    Б) несамостійним газовим розрядом
В) іонізацією газу         Г) рекомбінацією
3.    Поки в газі не створено електричного поля кількість пар йонів та електронів, які з’являються за певний час під дією іонізатора, … кількості пар іонів та електронів, які, зіткнувшись, стають нейтральними.
А) дорівнює   Б) більше   В) менше
4.    Під дією електричного поля позитивно заряджені іони переміщуються до … електрода, а негативно заряджені іони та електрони – до ... .
А) позитивного…  негативного    Б) негативного…   позитивного
5.    Збільшуючи напругу, сила струму газового розряду… .
А) збільшується    
Б) зменшується   
В) не змінюється   
Г) збільшується і при певному значенні напруги вже не зростатиме
6.    Блискавка є прикладом …
            А) тліючого розряду.  
            Б) коронного розряду.        
            В) іскрового розряду.    
         
              Г) дугового розряду.           

7.     При малих напругах струм у газах може існувати за рахунок …
А) ударної іонізації.                  Б) хаотичного руху молекул.
В) рекомбінації молекул газу.   Г) дії іонізатора.
8       Процес приєднання електронів до позитивних іонів називається … .
А) газовим розрядом    Б) несамостійним газовим розрядом
В) іонізацією газу         Г) рекомбінацією
9       Самостійний газовий розряд пояснюється …
А) ударною іонізацією атомів і молекул газу при зіткненні зі швидкими електронами.
Б) існуванням в газах за дії зовнішніх факторів (високої температури, ультрафіолетового, радіоактивного випромінювання, тощо) вільних заряджених частинок.
10  При створені у газі електричного поля кількість пар йонів та електронів, які з’являються за певний час під дією іонізатора, … кількості пар іонів та електронів, які, зіткнувшись, стають нейтральними.
А) дорівнює      Б) більше      В) менше
Додаток3
Додаток 4

Інтерактивна вправа

Додаток 5
Завдання першій групі
Додаток6
Завдання  другій групі

Додаток7
Завдання третій групі      

Додаток8
Завдання четвертій групі
Додаток9
Завдання п*ятій групі
Додаток10
   Електронний
Додаток11
Додаток12
Друкований
Взаємо оцінювання


Кількість
балів
Перша група «Ge»

Друга група «Si»

Третя група «Se»

Четверта група  «Te»

П*ята група «As»

1
Дані відповіді на всі запитання квесту
1-12





2
Повнота розкриття питання
1-12





3
Чіткість і зрозумілість відповіді
1-12





4
Додаткові малюнки схеми
1-12





5
Відповіді на додаткові питання
1-12





6
Презентація своєї сторінки
1-12





7
Дизайнерське оформлення сторінки
1-12